Uzaktan Eğitim ve Etüt Sistemi – Figen Eğitim Kurumları

Uzaktan Eğitim ve Etüt Sistemi

Uzaktan Eğitim Sistemimizde okulumuza entegre ettiğimiz Microsoft Teams altyapısı ile öğrencilerimize uzaktan canlı bağlantılı derslerimizle kesintisiz eğitim sunuyor ve kayıtlı tüm öğrencilerimize 1 yıl boyunca ücretsiz Microsoft Office 365 lisansı hediye ediyoruz.

Microsoft Teams sistemimiz ile oluşturduğumuz uzaktan eğitim altyapımızda öğrencilerimiz alanında uzman lisans mezunu öğretmenleri ile canlı derslerde buluşarak, akademik ve sosyal olarak okuldan uzak kalmadan öğretmenleri ve arkadaşları ile canlı ders ortamında interaktif bir şekilde eğitimlerine devam etmektedir.

Okul disiplininin evde devam ettirildiği canlı derslerimizde Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi dersleri gibi temel derslerin yanı sıra Müzik, Görsel Sanatlar ve Beden Eğitimi derslerimiz de aynen okuldaki düzende işlenmekte ve konu anlatımları, ders içi etkinlikler ve ödevlendirmelerin yanında web 2.0 araçları ile dersler interaktif hale getirilerek haftalık belirlenen programlar ile öğrencilerimize uygulanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin derse katılımını, ödev bilgilerini, online sınav sonuçlarını günlük olarak velilerimiz ile paylaşarak performans değerlendirmelerini okulumuz eğitim koordinatörleri, psikolojik danışmanı ve rehber öğretmenleri önderliğinde gerçekleştirmekteyiz.

Uzaktan eğitim süreçlerimiz okulumuzun Dijital Eğitim Birimi tarafından kayıt altına alınarak sıkı bir denetimle takip edilmekte ve her aşamasında veli ile iletişimde olunarak öğrencinin durum takibi titizlikle sürdürülmektedir. Ayrıca, Microsoft Teams sistemimiz üzerinden yüz yüze eğitimde olduğu gibi canlı derslerimizi okul disiplinimizde işleyerek öğrencilerimizin ödevlendirmelerini ve aylık online denemelerini de aynı sistemle gerçekleştirmekteyiz.

Sınav grubu öğrencilerimiz için her ay düzenli olarak okul içi, ilçe geneli, il geneli ve Türkiye geneli sınavlarımızı online ortamda düzenleyerek öğrencilerimizin seviyelerini görmelerini sağlamakta ve gerektiğinde canlı derslerimizle konu takviyesi, öğrenciyle bire bir ya da sınıfça soru çözüm etütleri düzenlemekteyiz.

Öğrencilerimizin derse katılımları ve sınıf içi düzeyi, ödev takipleri ve online deneme sonuçlarımız okulumuzun Dijital Eğitim Birimi ile takip edilerek eğitim koordinatörlerimize ve rehber öğretmenlerimize iletilen sınıf düzeyindeki günlük raporlamalar yine günlük olarak velilerimiz ile paylaşılmaktadır.

Microsoft Teams sistemimiz üzerinden gerçekleştirdiğimiz uzaktan eğitim süreçlerimizde her dersten sonra sınav gruplarımızla ve diğer tüm sınıflarımızla online ödev ve etüt çalışmaları yaparak öğrenilen konuların tamamen pekişmesini sağlarız. Öğrenci – veli –  okul koordinasyonu içerisinde sürdürülen uzaktan eğitimimizde sınav grubu öğrencilerimize okul içi, il geneli ve Türkiye geneli online deneme sınavları düzenleyerek her öğrencinin kendi kademesindeki başarı düzeyini ölçer, gerekli takviye dersleri ve ödevlendirmeleri uzaktan canlı bağlantılı derslerimizle gerçekleştirmekteyiz.

Ödev kontrolü ise ilgili branşın öğretmenleri tarafından gerçekleştirilerek öğrencinin eğitim koçuna iletilir. Öte yandan öğrencilerimizin derse katılımı ve gerek sınıf içi gerekse online deneme sınavlarındaki başarı düzeyi yine eğitim koçları tarafından bire bir takip edilerek günlük olarak velileri ile paylaşılır.

Ortaokulumuzdan Haberler