Spor ve Sanat Etkinlikleri – Figen Eğitim Kurumları

Anasınıfı / Spor ve Sanat Etkinlikleri

SPOR VE SANAT ETKİNLİKLERİ

Okul öncesi dönem bireyin özgün düşünme yeteneğinin en yüksek olduğu tek dönemdir. Doğru yönlendirilme ile sınırlama getirilmeden sanatsal ve sportif aktivitelerde bulunan çocuğun özgün düşünme yeteneği ve keşfediciliği önemli derecede gelişir.

Okulumuzda okul öncesi dönemdeki öğrencilerimizde spor alanında en temel branş olan Jimnastik etkinlikleri yapılarak kas ve kemik yapılarının güçlenmesi, sinir-kas koordinasyonu, sürat, kuvvet yapılarının gelişmesi sağlanmaktadır. Öte yandan görsel sanatlar alanında kil çalışmaları, reprodüksiyon çalışmaları, natürmort çalışması, baskı çalışmaları, resim çalışmaları çocuklara sevdirilmekte ve 3 boyutlu çalışmalarla da desteklenmektedir.

Müzik eğitim programımızda ise oyun-dans-müzik ilkesi ile çocuklarımıza müziği hissederek sevdiren Orff yaklaşımı izlenmektedir. Orff çalışmaları kapsamında body müzik ve ritim çalgıları ile yapılan etkinlikler yer almaktadır. Programlanmış sanat ve spor etkinlikleri sürecinde çocukların ilgi alanları gözlemlenip veli ile iletişime geçilmektedir.

Anasınıfı Haberler