Spor ve Sanat Etkinlikleri – Figen Eğitim Kurumları

İlkokul / Spor ve Sanat Etkinlikleri

SPOR VE SANAT ETKİNLİKLERİ

Okulumuzdaki eğitim sisteminin temelini oluşturan öğrenci odaklı öğrenme ortamında öğrencilerimize, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Bu ortamda öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, kendilerine sağlanan sosyal olanaklarla da ilgi duydukları güzel sanatlar, spor vb. alanlarda yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir.

Sporun öğrencilerin zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimleri için önemli bir araç olarak değer kazandığı Figen Eğitim Kurumlarında beden eğitimi ve sporla ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenir. Öte yandan çocuklarımızın yetenekleri/istekleri doğrultusunda sosyal ve kültürel aktivitelere (konferans, panel/söyleşi, gezi, yarışma vb.) katılımları sağlanarak daha mutlu ve kendine güvenen bireyler olmalarına destek olunmaktadır. Öğrencilerimizin öğrenimleri boyunca bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda okul içi ve okul dışı etkinliklerde bulunmalarını sağlamak amacıyla da “öğrenci kulüpleri” oluşturularak; her bir öğrencimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bu kulüplerde yer alması sağlanmaktadır.

İlkokulumuzdan Haberler

27.07.21.2
Bir Ayda Okuma Yazma Öğretiyoruz!
27.07.21.2
Bir Ayda Okuma Yazma Öğretiyoruz!

Türkiye’de İlk! Okulumuza özel ve kalıcı eğitim öğretim tekniklerimizle 1. Sınıf öğrencilerimizi 1 ayda okuma yazmaya geçiriyoruz! Hemen okulumuza gelerek kayıt yaptırabilir ya da 0505 438 28 20 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz! Unutmayın! Başlangıçlar sonların belirleyicisidir!

figen-eğitim-kurumları
1. Sınıflarımız Hız Kesmiyor!
9_ocak_21
İlkokulumuzda Öğretim Stratejilerimiz
Figen-Eğitim-Kurumları
1. Sınıflarımızın Okuma Etkinlikleri