Sınavlara Hazırlık ve Koçluk Sistemi – Figen Eğitim Kurumları

Sınavlara Hazırlık ve Koçluk Sistemi

Eğitim Koçluk Sistemi, eğitim ortamında bir koç ve öğrenci arasında kurulan, öğrencinin gelişimini destekleme amaçlı bir güç birliğidir. Koçluk öğrencinin; kendini tanımasını, kendisinde geliştirebileceği alanlarla ilgili hedefler belirlemesini, öğrenme becerilerini kazanmasını, amaçlamaktadır.

Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Öğrencinin eğitimi süresince yaşanan tüm gelişmeleri birlikte yönetirler. Figen Eğitim Kurumları olarak amacımız öğrencilerimizin “Neler yapabilirim” sorusuna birlikte cevap ararken, yapmaktan hoşlandığı (farkında olduğu veya olmadığı) durumları keşfetmek; bir nevi, öğrencilerimizin tam potansiyelini ortaya çıkarma çalışmaktır. En çok istediği ile hedeflediği şeyin, gerçekten kendisi için en iyi şey mi olduğunu sorgularken, nerede durduğuna bakmasına; ulaşmak istediği “başarı-kapasite-amaç” dengesini kurmasına destek oluruz. Hedeflerini netleştirirken, öğrencinin kendini tanıyarak , öğrencinin kendisine uygun ve heyecan veren hedefler belirlemesini sağlar ve aile-birey-okul üçgeninde, ilişkilerin düzenlenmesine; bireyin gündemi ile ilgilenirken, motivasyonunu, kendisine olan özgüveni ve özsaygısını korumasına ve geliştirmesine destek veririz. Tüm bunları elde ederken de öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel başarısının bütünleşmesini sağlarız.

Bizim için başarısız öğrenci yoktur. Her öğrencinin farklı bir öğrenme stili, algılama şekli ve gelişmiş zeka tipi vardır. Koçluk sistemimiz ile öğrencilerimizi bire bir takip eder, doğru yönlendirilen öğrencilerimiz için başarının kaçınılmaz bir son olduğunu biliriz. 

Okulumuzdan Haberler

8526
YKS’de Üstün Başarı!
8526
YKS’de Üstün Başarı!

Başarı Geleneğimiz Sürüyor! YKS sonuçlarında elde ettiğimiz üstün başarıdan dolayı tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz! Başlangıçlar Sonların Belirleyicisidir!   özel okul fiyatları ankara özel lise

27.07.21.2
Bir Ayda Okuma Yazma Öğretiyoruz!

Türkiye’de İlk! Okulumuza özel ve kalıcı eğitim öğretim tekniklerimizle 1. Sınıf öğrencilerimizi 1 ayda okuma yazmaya geçiriyoruz! Hemen okulumuza gelerek kayıt yaptırabilir ya da 0505 438 28 20 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz! Unutmayın! Başlangıçlar sonların belirleyicisidir! ankara özel ilkokul tavsiye batıkent en iyi ilkokul

figen eğitim kurumları
İnteraktif Matematik Yarışmamız
figen-eğitim-kurumları
1. Sınıflarımız Hız Kesmiyor!