Okulumuz – Figen Eğitim Kurumları

Okulumuz

Figen Eğitim Kurumlarının ilk ve en önemli hedefi, sevgiyle Kucaklanmış, özgüveni yüksek çocuklarla, “mutlu çocuk, mutlu okul ve mutlu velinin” Kaynaştığı eğitim ortamını en güzel şekilde oluşturmaktır. Küçük veya büyük her insan sevilmeyi ve güvenilmeyi ister. Bu duyguları hissettiği ölçüde de gelişir ve başarılı olur.

Figen Eğitim Kurumları, ailesinden ilk kez ayrılan ve bize emanet edilen güzel yüreklerin sevgi ve ilgiyle aile sıcaklığı içinde karşılandığı ortamdır. Eğitim Kurumlarımızda en önemli felsefe, öğrencinin gönlünde taht kurmuş öğretmenlerle çalışmaktır. Öğretmen ve okul sevgisi akademik başarının da ön koşuludur. Sevgi ile atılmış bu sağlam zemin üzerinde öz güven aşılandığında ise kaçınılmaz son, yüksek akademik başarıdır.

Öğretmenler olarak biz, pek çok özelliğin kişiliğimizde yer almasına inanırız. İyi bir anne, güvenilir bir sırdaş, mükemmel bir tiyatrocu, disiplinli ama eğitim verilen yaş grubu gereğince de yeterince esnek yapılı, bilgiyi yerinde, zamanında ve doğru aktarabilen, her yaş grubuyla kolaylıkla iletişim kurabilen, özel yaşamıyla işini kesin olarak ayırabilen, çocuk sevgisine sahip, mesleğini seven, kendisini sürekli olarak yenileyen, güvenilir bir lider olmalıdır.

Figen Eğitim Kurumları olarak, bu vasıfları bünyesinde toplayan öğretmenlerle yola çıktık. İlkokul hayata “Merhaba!” demenin ilk aşamasıdır. Bu yüzden de diyoruz ki;

“Başlangıçlar, sonların belirleyicisidir!…”

Ortaokul ise “Akademik ilerleyişte ben de varım” demektir. Lise ve üniversiteye giden başarının ikinci adımı da orta okuldur.

Figen Eğitim Kurumları olarak iyi bir başlangıç ve mutlu son için buradayız.

Hedefimiz mutlu ve başarılı sonların mimarı olmaktır.