Kültür, Sanat ve Spor Aktiviteleri – Figen Eğitim Kurumları

Kültür, Sanat ve Spor Aktiviteleri

Figen Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin kültür, sanat ve spor aktivitelerine okul öncesi kademelerimizden başlayarak her anlamda dahil olmalarını ve akademik başarılarının yanı sıra sanat ve spor alanlarında da başarılı bireyler olarak yetişmelerini amaçlarız.

Okulumuzdaki eğitim sisteminin temelini oluşturan öğrenci odaklı öğrenme ortamında öğrencilerimize, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlanmaktadır. Bu ortamda öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, kendilerine sağlanan sosyal olanaklarla da ilgi duydukları güzel sanatlar, spor vb. alanlarda yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir.

Sporun öğrencilerin zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimleri için önemli bir araç olarak değer kazandığı Figen Eğitim Kurumlarında beden eğitimi ve sporla ilgili temel bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenir. Öte yandan çocuklarımızın yetenekleri/istekleri doğrultusunda sosyal ve kültürel aktivitelere (konferans, panel/söyleşi, gezi, yarışma vb.) katılımları sağlanarak daha mutlu ve

kendine güvenen bireyler olmalarına destek olunmaktadır. Öğrencilerimizin öğrenimleri boyunca bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda okul içi ve okul dışı etkinliklerde bulunmalarını sağlamak amacıyla da “öğrenci kulüpleri” oluşturularak; her bir öğrencimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bu kulüplerde yer alması sağlanmaktadır.

Öğrencilerimiz ilkokul sürecinde yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda kulüp seçimleri yaptıktan sonra ortaokul seviyesine geldiklerinde branş bazında yetkinlik kazanmak üzere ilgili branşın alt dallarında spor ve sanat eğitimi alırlar.

Spor ana dalına ilgi duyan öğrencilerimiz basketbol, futbol, hentbol ve jimnastik gibi branşlarda yetkinlik kazanmak üzere spor eğitmenlerimiz tarafından okul takımlarına hazırlık sürecine girerler. Alanında başarı gösteren tüm öğrencilerimiz okulumuzu ulusal ve uluslararası yarışmalarda temsil etmek üzere hazırlanırlar.

Müzik ana dalına ilgi duyan öğrencilerimiz müzik öğretmenlerimizce yapılan yönlendirmeler sonucu enstrüman ve ses eğitimine başlayarak okulumuz korosuna ve orkestrasına katılmak üzere hazırlık sürecine girerler. Resim ana dalına ilgi duyan öğrencilerimiz görsel sanatlar öğretmenimiz tarafından resim branşında özel eğitim alarak her sene yıl sonu resim sergimize hazırlık sürecine girerler.

Öğrencilerimizin okul öncesi ve ilkokul kademesinden itibaren başlayan sanat ve spor faaliyetlerini kapsayan kulüp çalışmaları lise kademesinde de aynı şekilde devam ettirilerek üniversite hazırlık sürecinde motive olmaları, ders stresinden uzaklaşabilmeleri ve kendilerini daha iyi tanıyarak özgüvenli bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Spor faaliyetleri kapsamında okul takımında yer alan öğrencilerimiz her sene düzenlenen turnuvalara katılarak okulumuzu temsil ederler. Görsel sanatlar faaliyetlerine dahil olan öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmalar her yıl düzenlenen okul sergilerimizde yerini alırken müzik alanına ilgi duyan öğrencilerimiz ise okul koromuz ve okul orkestramız ile müzik yarışmalarında ve okul gösterilerimizde bizleri temsil ederler.

Okulumuzdan Haberler

8526
YKS’de Üstün Başarı!
8526
YKS’de Üstün Başarı!

Başarı Geleneğimiz Sürüyor! YKS sonuçlarında elde ettiğimiz üstün başarıdan dolayı tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz! Başlangıçlar Sonların Belirleyicisidir!   özel okul fiyatları ankara özel lise

27.07.21.2
Bir Ayda Okuma Yazma Öğretiyoruz!

Türkiye’de İlk! Okulumuza özel ve kalıcı eğitim öğretim tekniklerimizle 1. Sınıf öğrencilerimizi 1 ayda okuma yazmaya geçiriyoruz! Hemen okulumuza gelerek kayıt yaptırabilir ya da 0505 438 28 20 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz! Unutmayın! Başlangıçlar sonların belirleyicisidir! ankara özel ilkokul tavsiye batıkent en iyi ilkokul

figen eğitim kurumları
İnteraktif Matematik Yarışmamız
figen-eğitim-kurumları
1. Sınıflarımız Hız Kesmiyor!